Technologie w gabinecie Ama-Dent

Image

System sedacji wziewnej MDM

System sedacji MDM wyprodukowano w USA zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi, spełniającymi wysokie wymagania europejskich i międzynarodowych certyfikatów.

Proces polega na podawaniu mieszanki gazów, takich jak tlen i podtlenek azotu, przez maskę lub kaniulę nosową, co prowadzi do szybkiego wprowadzenia pacjenta w stan sedacji.

Skaner wewnątrzustny iTero

Skaner wewnątrzustny umożliwia przesłanie obrazu jamy ustnej na ekran komputera w technologii 3D. Cyfrowy obraz jamy ustnej przekazuje bardzo precyzyjne dane, na podstawie których laboratorium protetyczne wykonuje finalną pracę. Cały proces leczenia jest dużo krótszy. Nie jest już potrzebne pobieranie wycisku zębów do przygotowania nakładek ortodontycznych, korony, licówki czy mostu, co eliminuje dyskomfort zwłaszcza u osób z odruchem wymiotnym.

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu w systemie cyfrowym lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację jak potrzebne mu uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym. 

Image
Image

Piezochirurgia, a wyniki dla Pacjenta

Precyzja tej techniki zabiegowej pozwala uzyskać doskonałe wyniki, a oszczędność tkanek przyspiesza procesy gojenia. Dla pacjenta oznacza to: mniejsze obrzęki, mniejszy ból pozabiegowy, większy komfort w trakcie samego zabiegu.

Piezochirurgia

Piezochirurgia to innowacyjna technika chirurgii kostnej, przeznaczona do stosowania w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii i periodontologii. Piezochirurgia posiada zalety, którymi przewyższa tradycyjne techniki chirurgiczne. Technika ta umożliwia cięcie mikrometryczne, charakteryzujące się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem.

Zastosowanie piezochirurgii ogranicza utratę tkanki kostnej oraz zniszczenie otaczających tkanek miękkich. Umożliwia wybiórcze cięcie, wyłącznie zmineralizowanych tkanek twardych bez niszczenia innych delikatnych struktur anatomicznych.

Pole zabiegowe jest niemal całkowicie wolne od krwi. Piezoelektryczne techniki chirurgiczne umożliwiają łatwe i bezpieczne przeprowadzanie zabiegów pozyskiwania tkanki kostnej w postaci wiórów i bloczków kostnych, niezbędnych w wielu procedurach augmentacyjnych, poprzedzających zabiegi wszczepienia implantów zębowych. Znakomite efekty zastosowania piezochirurgii uzyskuje się przy zabiegach rozszczepienia wyrostka zębodołowego, podnoszenia dna zatoki szczękowej i osteodystrakcji, przygotowujących zanikły wyrostek zębodołowy do procedury wszczepienia implantów zębowych.

Laser diodowy

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego lasera Sirona Blue zabiegi chirurgiczne i periodontologiczne przebiegają niemal bezboleśnie, bezkrwawo, a gojenie jest lepiej znoszone przez pacjentów.

Poniżej prezentujemy zabiegi które są możliwe z wykorzystanie lasera.
 • usunięcie zmian patologicznych błony śluzowej jamy ustnej (np. włókniaków, brodawczaków, leukoplaki).
 • podcięcie wędzidełka wargi, języka
 • korekta i plastyka dziąsła,
 • koagulacja naczyń krwionośnych,
 • odsłonięcie implantów zębowych,
 • nacięcie i drenaż ropni,
 • pogłębienie przedsionka jamy ustnej,
 • dezynfekcja kanałów po leczeniu endodontycznym,
 • aktywne leczenie choroby przyzębia (paradontozy).
Image
Image

Praca w powiększeniu

Mikroskop -Carl Zeiss sprawia, że szczegóły i drobne struktury są widoczne wyraźniej. Pozwala lepiej zwizualizować obszar będący w kręgu zainteresowania lekarza a tym samym zapewnić pacjentom wysokiej jakości diagnostykę i leczenie endodontyczne. 

LUPY SELIGA TTL: Praca w lupach cechuje się dużą precyzją co bezpośrednio przekłada się na jakość wykonywanych zabiegów. Powiększenie pozwala na dostrzeżenie szczegółów oraz większą dokładność, która jest niezbędna do osiągnięcia zadowalających efektów czy to w stomatologii zachowawczej, protetyce, implantologii i periodontologii.

Lampa wybielająca BEYOND

Wybielanie zębów BEYON to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Image
Image

Ochrona przed zakażeniem

Gabinet stomatologiczny jest miejscem przeprowadzania procedur medycznych o różnym stopniu inwazyjności i stosowania specyficznego sprzętu mającego kontakt z nieosłoniętymi tkankami miękkimi i twardymi. Zabiegi przeprowadzane na pacjentach powodują naruszenie ciągłości tkanek błony śluzowej w środowisku krwi i śliny. 

Aby w odpowiedni sposób chronić przed zakażeniami naszych pacjentów oraz nasz personel, przestrzegamy wielu rygorystycznych procedur. Największe znaczenie w kontroli zakażeń w gabinecie ma dezynfekcja i sterylizacja narzędzi,które mają kontakt z tkankami lub krwią m.in. instrumenty chirurgiczne, szczypce, końcówki unitów, wiertła itp. 

Główne zasady kontroli i zapobiegania zakażeniom obejmują: stosowanie środków ochrony osobistej przez personel, właściwe przechowywanie narzędzi stomatologicznych, ich mycie, dezynfekcja i sterylizacja oraz przestrzeganie zasad aseptyki.

W trakcie sterylizacji i przygotowań do tego procesu stosujemy następujące etapy:

 1. dezynfekcję sprzętu bezpośrednio po użyciu,
 2. mycie i osuszenie narzędzi,
 3. sortowanie,
 4. pakowanie i ułożenie pakietów z narzędziami w autoklawie,
 5. sterylizację,
 6. kontrolę procesu sterylizacji,
 7. postępowanie aseptyczne po sterylizacji.